Dániel István
Önéletrajz

1939. március 25-én született Sopronban. A fényképkidolgozás élményét elsős gimnazista korában, fotószakkörben élte meg. Első fényképezőgépe ruhásszekrényük aljából elő került régi Korelle 3x4-es gép volt. Hamarosan másoló- és nagyítógépet barkácsolt és kamrájukban laborált. Nyári keresetéből egy új kétaknás Weltaflex gépet vásárolt. Műegyetemista korában kezdett el kiállítási képeket alkotni és 1959-ben nyert először díjat országos fotópályázaton. Rendszeresen látogatta a fotókiállításokat, a MADOME és a TIT Szabadegyetem fotós előadásait és a Budapesti Műszaki Egyetem fotókörének vezetőségi tagja lett. 1962-ben, mint végzett villamosmérnök került Győrbe és lett tagja a Győri Fotóklubnak. Munkahelyén fotószakkört vezetett a rendszerváltásig. Szabadidejében fényképezett és képei rendszeresen szerepelnek a fotóklub tárlatain bel- és külföldön. Felsőfokú fotótanfolyamokon, bel- és külföldi tanulmányutakon képezte magát. 1983-ban fotóművészeti oktatói működési engedélyt kapott. Fotópályázatokon ér el eredményeket alkotásaival. Hat alkalommal volt egyéni kiállítása. „Budai varázs” c. képét MAFOSZ plakettel díjazták. Elsők között kapta meg az E-MAFOSZ/g és ES-MAFOSZ kitüntetést. 2006-ban megkapta a Pannónia Fotóművészeti Forum plakettjét. A Győri Fotóklub vezetésében 1966 óta vesz részt, 1981-től klubvezető. A 2001-ben alakult Győri Fotóklub Egyesület tiszteletbeli elnöke. 2003-tól a MAFOSZ munkabizottságának tagja.