Márkus László
1939-ben születtem Bősárkányban. A fényképezéssel 13 éves koromban foglalkoztam először egy Pajtás fényképezőgéppel. Egy szünidei munkám keresetéből vettem. Nagy örömmel készültek az emlékképek családomról, barátaimról. Ezután hosszabb szünet következett. Sikerült 6-9-es Voigtlander Bessa-t vennem. Ezzel már készült néhány táj és épületfotó. Jelenleg szívesen fényképezem a műemlékeket, szobrokat.

1987 óta vagyok tagja a Győri Fotóklub egyesületnek. Eddig több alkalommal szerepeltem a klub hazai és külföldi kiállításain. Az első önálló kiállításom 1991-ben volt Győrött a Városi könyvtárban. Utazásaim során készült képekből többször volt önálló kiállításom. A 70 éves utolsó önálló kiállításom címe: „A Pajtástól napjainkig” volt, amely a Petőfi Sándor Művelődési házban volt. Fotóművész diplomát kaptam 2007 augusztus 29-én.